fbpx

Kurumsal Kimlik

_

Kurumsal kimlik, firmaların markalaşma sürecinde ki en önemli unsurdur. Bir kurum ya da işletmenin en temel tasarımı olarak ifade edilebilen kurumsal kimlik tasarımları, hedef kitlenizin gözünde ilk intibayı oluşturan tasarımlardır. Bu nedenle çalışmaların profesyonel ve firmanızın imajı ile uyum içerisinde olması son derece önemlidir. Kurumsal kimlik tasarımlarının firmanızın imajına uygun olması firmanızın markalaşma sürecinde ki en büyük yardımcısıdır.

Kurumsal Kimlik Tasarımı

Kurumsal kimlik, firmaların markalaşma sürecinde ki en önemli unsurdur. Bir kurum ya da işletmenin en temel tasarımı olarak ifade edilebilen kurumsal kimlik tasarımları, hedef kitlenizin gözünde ilk intibayı oluşturan tasarımlardır. Bu nedenle çalışmaların profesyonel ve firmanızın imajı ile uyum içerisinde olması son derece önemlidir. Kurumsal kimlik tasarımlarının firmanızın imajına uygun olması firmanızın markalaşma sürecinde ki en büyük yardımcısıdır. Birbirinden bağımsız ve uyumsuz iletişim çalışmaları ile markalaşabilmek ve tüketicilerin zihninde yer edinebilmek imkansızdır. Bu nedenle profesyonel bir destek alarak firmanızın kurumsal kimlik tasarım tasarımlarını hazırlatabilirsiniz. Tuvenan Media olarak kurumsal kimlik tasarımlarının firmalar için ne kadar önemli olduğunu biliyor ve bu doğrultuda çalışmalarımızı sunuyoruz. Şimdi gelin kurumsal kimlik tasarımlarının öneminden biraz bahsedelim.

Kurumsal Kimlik Tasarımının Önemi

Günümüzde aynı ürünü ya da hizmeti sunan onlarca hatta yüzlerce marka ve firma var. Dolayısıyla pazarda rekabetin son derece yüksek olduğunu kolayca ifade edebiliriz. Peki, firmanız bu rekabetçi ortamda nasıl sıyrılabilir? Tabi ki de sahip olduğu profesyonel, diğer pazarlama çalışmaları ile uyumlu kurumsal kimlik tasarımları ile. Ancak sadece kurumsal kimlik tasarımının bu rekabetçi ortamda yeterli olmayacağını belirtmekte fayda var. Tüm pazarlama çalışmaları bir bütün olarak önemlidir ve hepsinin birbiri ile entegre bir şekilde gerçekleştirilmesi gerekir. Bu noktada kurumsal kimlik tasarımı hazırlarken son derece dikkatli olunması gerekir. Örneğin, firmanız dinamik ve eğlenceli bir imaja sahipse ve hizmetlerini de bu şekilde sunuyorsa tüm kurumsal kimlik çalışmalarının tüketicilerde dinamik ve eğlenceli hislerini uyandırması gerekir. Hazırladığınız bir sosyal medya çalışmasında bu hissi veremediğinizde kaybınız çok büyük olmayacaktır. Ancak kurumsal kimlik çalışmalarında aynı hata olduğunda ise geri dönüşü son derece zordur.

Bize sorun


    ×