fbpx

İngilizce Instagram blue badge veya Verified Badges terimleri ile de ifade edilen instagramın mavi doğrulama rozeti, sahip olduğunuz hesabın instagram tarafından gerçek sahibi olduğunuzu doğrular. Aynı doğrulama yöntemi Facebook ve Twitter’da da mevcuttur.

PEKİ NASIL BU ROZETE SAHİP OLABİLİRSİNİZ?

Bu çok şey duyduğumuz bir soru: “Instagram’da nasıl doğrulanırım?” Veya “Instagram’da neden doğrulanmıyorum?” Veya “Instagram neden beni sevmiyor? Nerede bu işlem bir şekilde yanlış gitti ve mavi tık alamdım? ”

Daha önce Instagram, mavi onaylama rozetini kimin aldığı konusu kara bir kutuydu. Bazı popüler hesaplar ve ünlüler alabildi, diğerleri bu işlemi yapmadı ve kimse nedenini bilmiyordu.

Neyse ki, her yerde Instagrammers için, 28 Ağustos 2018’den beri, kullanıcılar doğrudan Instagram’dan doğrulama talep edebiliyorlar. Bazı Ülkelere 2019 ‘dan sonra genel olarak açıldı. Bu açılım güzel mavi rozet için nasıl başvuracağınızı birkaç kolay adımda artık yapabileceksiniz.

INSTAGRAM‘DA NASIL DOĞRULANIR?

Instagram doğrulaması istemek aslında çok basit. Bununla birlikte, aşağıdaki talimatları izlemeden önce, doğrulanmak istediğiniz hesaba giriş yaptığınızdan emin olun. Örneğin, şirket hesabınız için Instagram rozetini almak istiyorsanız, kişisel hesabınızda olmadığınızdan emin olun.

Instagram’da nasıl doğrulama isteğinde bulunabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır:

1. Sağ alt köşedeki profil resminizle simgeye dokunarak Instagram profilinize gidin.

2.  Profilinizin sağ üst köşesindeki menü simgesine ( ) dokunun .

3.  Ekranınızın sağ alt köşesinde görünen ayarlar simgesini ( ) seçin, ardından  ayarlar menüsünden Hesap seçeneğini seçin.

4. Doğrulama iste’yi görene kadar hesap ayarlarında aşağı doğru ilerleyin ve dokunun.

5. Hesap adınız önceden doldurulmuş bir form görünecektir. İlk olarak, tam adınızı ekleyin (işletmeler için Instagram’ınızı yönetenlerin tam adı).

6. Ardından, kimliğinizin bir fotoğrafını eklemek için Dosya Seç’e dokunun . Kişisel hesap için ehliyet, pasaport veya ulusal kimlik kartı olacaktır. Bir işletme için, vergi beyannamesi, kuruluş sözleşmesi ve hatta yeni bir elektrik faturası gibi resmi ticari belgeleri kullanabilirsiniz.

7. Kameranızı açın ve kimliğinizin net, net bir fotoğrafını çekin veya telefonunuzdan kimliğinizin bir görüntüsünü yükleyin.

8. Son olarak, doğrulama isteğinizi Instagram’a göndermek için ekranın altındaki mavi Gönder düğmesine dokunun .

ŞİMDİ NE OLACAK? DOĞRULANDIM MI?

Bir saniye bekle; henüz doğrulanmış bir Instagram ünlüsü değilsin. Mavi tık İsteğiniz, şimdi hesabınızı inceleyecek ve bir Instagram rozeti için sizi onaylayıp onaylamayacağına karar verecek olan IG’deki bireysel moderatörlere gidecek.

Bu birkaç hafta sürebilir, bu yüzden hemen geri bildirim alamamanız kötü bir işaret değildir. Bazı hesaplarda bu sürecin 1 yıla kadar sürdüğü söylenmektedir.

Instagram yetkilileri kararlarını verdikten sonra, uygulamada Instagram’ın doğrulanmış olup olmadığını bildiren bir bildirim alırsınız.

Talebiniz reddedilirse umudunuzu kaybetmeyin! 30 gün sonra yeni bir istek gönderebilirsiniz.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.

×