fbpx
Instagram İşletme Profili Nasıl Kurulur?

Instagram işletme profili nasıl kurulur yazımızda ilk olarak Instagram İşletme Profili Nedir? bunu kaleme alacağız bunu anlattıktan sonra instagram işletme profiline geçerken yapmanız gereken şeyler nelerdir bunları sizlerle paylaşacağız ve adım adım Instagram İşletme Profili Nasıl Kurulur? bundan bahsedeceğiz.

Instagram işletme profilleri firmalar için oldukça fazla verimli olan kurumsal profiller kurulmasına olanak sağlar. Kurulan bu kurumsal profiller sayesinde müşterileriniz sizlere instagram üzerinden mesaj gönderebilmekte, internet sitenize daha kolay erişebilmekte, direk instagram üzerinden telefon numaranızı arayarak sizlere daha kolay iletişime geçebilmektedir. Hatta ürün fotoğraflarınıza tıkladıkları takdirde müşterileriniz direk alışveriş sayfanıza yönlenebilmekte ve bu şekilde direkt ilgili ürününüzü satın almaya yönelebilmektedir.

Müşteriler için oldukça faydalı olan instagram İşletme Profili markalar içinde birçok avantajı beraberinde getirmektedir. Instagram işletme profili kuran markalar bu profiller sayesinde daha fazla analiz yapabilmekte müşterilerinin hangi günlerde daha çok Instagram hesaplarını ziyaret ettiğini öğrenebilmekte ve bu günlere uygun paylaşımlar yapabilmektedir. Hadi şimdi ilk olarak Instagram İşletme Profili Nasıl Kurulur buna bakalım.

 1.Instagram İşletme Profili Kurmak İçin Facebook Sayfası Yaratın

Instagram’da işletme profili kurmak isteyen kişilerin öncelikle bir facebook sayfası kurması gerekmektedir. Facebook sayfanızı kurarken Instagram’da zaman zaman içeriklerinize konum ekleyeceğiniz için Facebook sayfanızı kurarken konum ayalarınızı yapmanız oldukça önemli. Facebook sayfanızı önceden kurabileceğiniz gibi instagram işletme profiline geçerken de kurabilirsiniz fakat önceden kurmanız daha verimli bir şekilde sayfanızı kurmanıza olanak sağlayacaktır.

Facebook sayfası kurarken özellikle çalışma saatleriniz, iletişim bilginiz, açık adresiniz gibi birçok konuyu paylaşmanız işletmenizin görünür olması için oldukça önemlidir.

2.Gizliliği Kontrol Edin

Instagram işletme profili nasıl kurulur sorunuza yanıt vereceğimiz ikinci adımda işletme profiline geçmek için neler yapmanız gerekiyor onları anlatacağız.

Instagram işletme profili kullanmak isteyen kişilerin öncelikle hesaplarının gizli olmaması gerekmektedir. İlk olarak bunu kontrol edin. Bunu Yapmak İçin;

  • Ayarlar Bölümü – Gizlilik – Hesap Gizliliği bölümüne gidin. Burada profiliniz gizli profil olarak gözüküyorsa ilk olarak bunu kaldırın. Aksi halde İşletme Profiline geçmeniz imkansızdır.

3.İşletme Profiline Geçin

Instagram işletme profiline nasıl geçilir yazımızın bu bölümünde İşletme Profiline geçmenin en önemli adımından bahsedeceğiz. İşletme Profiline geçmek için;

  • Ayarlar Bölümü – Hesap Bölümüne gidin. Bu bölümün en alt kısmında Profesyonel Hesaba Geçiş Yap yazısı bulunmaktadır. İşletme profiline geçmek için buna tıklayın.

Bu alana tıkladığınızda Hangisi Seni En İyi Anlatıyor? Bölümünü göreceksiniz. Bu bölümde İçerik Üretici ve İşletme bölümleri yer almaktadır. İçerik üretici bölümü daha çok tanınmış kişiler, içerik üreticiler, sanatçılar ve ünlü kişiler tarafından kullanılan özelliktir. İşletme bölümü ise genellikle yerel markalar, bayiler, kurum ve kuruluşlar, hizmet sağlayıcılar tarafından kullanılan özelliktir. Bu özelliklere yönelik hesap açacağınız için İşletme kısmını seçmeniz gerekecektir.

İşletme bölümüne tıkladığınız takdirde instagram bu profilde yapabileceğiniz özellikleri size gösterecektir. Bunları inceleyerek Devam tuşuna basmanız gerekmektedir.

  • Instagram İşletme Profiline geçmek için ilk yapmanız gereken şey kategori seçmektir. Verdiğiniz hizmete uygun kategori seçmek bu aşamada oldukça önemlidir.
  • Bu aşamayı yaptıktan sonra sizden işletme bilgilerinizin isteneceği alan karşınıza çıkacaktır. Bu alanda e-mail adresi, telefon numarası, iş adresi gibi işletme özelliklerini yazmanız gerekecektir. Bunları eksiksiz olarak doldurmaya özen göstermelisiniz çünkü müşterileriniz bu özellikler sayesinde sizinle iletişime geçebilecektir.
  • Bunları yaptıktan sonra ileri tuşuna basarak işletme profilinizi bağlayacağınız Facebook sayfasını seçmeniz gerekecektir. Bağlayacağınız Facebook sayfanızı seçtikten sonra İşletme Profilinizi yaratmış olacaksınız.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.

×