fbpx
Hakkımızda Yazısı Hazırlanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Sanal ortamda çok fazla kitleye ulaşabilmek ve ilgi çekici bir site oluşturabilmeniz için öncelikli olarak gelen kitlenin ilk olarak uğramış olduğu “hakkımızda” bölümünü gerekli şekilde oluşturmanız oldukça önemlidir.

Hakkımızda sayfaları sizler için çok önemli olup bu sayfa ile ilk olarak tüketicilere ulaşabildiğiniz için düzgün bir şekilde hazırlanmış olması sizler için büyük fayda sağlayacaktır. Hazırlamış olduğumuz hakkımızda yazısı hazırlarken dikkat etmeniz gerekenler yazısı ile sizlere hakkımızda yazısını nasıl hazırlayacağınız ve böylece potansiyel tüketici kitleye daha fazla nasıl ulaşabileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

Hakkımızda Yazısı Hazırlanırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

Hakkımızda yazısı hazırlarken dikkat etmeniz gerekenlerden öncelikli olanı merak uyandıran ve ilgi çekici bir şekilde düzgün olarak oluşturmuş olacağınız hakkımızda yazısı ile daha fazla tüketici kitleye ulaşmanız kolaylaşmaktadır. Bu yazılar tüketiciler ile sizlerin ilk teması gerçekleştirdiğiniz kendinizi onlara tanıttığınız ve kendinize olan güveni ve ilgiyi de aşıladığınız bölümlerdendir. Bu nedenle hakkımızda kısmının gerekli profesyonellik içerisinde hazırlanması gerekmektedir. Bu takdirde potansiyel tüketici kitlelerinden de fazla talep görmeniz ve güvenilirliği oluşturmanız kolaylaşacaktır.

Siteniz için hazırlamış olduğunuz hakkımızda kısmının nasıl olması gerektiğine dair önemli noktalar şunlardır:

1.Sıcak Samimi Bir Dille Oluşturulması

Yukarıda da genel bir şekilde bahsettiğimiz üzere hakkımızda yazısı hazırlarken dikkat etmeniz gereken unsurlardan ilki hakkımızda kısmının sıkıcı ve resmi bir dil ile oluşturulmamasıdır. Siteyi ziyaret eden kişilerle ilk temasınızı gerçekleştirdiğiniz bu kısımda kullanmış olacağınız sıcak samimi bir dil ile ziyaretçilerin bunalmadan kendilerini firmanıza yakın hissederek hakkımızda yazısının devamını okuyabilmesi kolaylıkla sağlanacaktır.

2.Merak Uyandırıcı Bir Şekilde Firmanızı Tanıtma ve Firma Hikayenizi Anlatmak

Hakkımızda yazısı hazırlarken dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan bir diğeri de sitenizi ziyaret eden tüketici kitlesine firmanızı açık ve düzgün bir şekilde tanıtmanız ve firmanızın oluşturulma, aktifleşme hikayesini merak uyandırıcı bir şekilde anlatmanız büyük öneme sahiptir. Hakkımızda kısmı sitenize giren potansiyel veya mevcut tüketici kitlesinin ilk olarak uğramış olduğu kısım olduğundan dolayı firmanızı tanıtımını ve hikayesini ne kadar merak uyandırıcı bir şekilde paylaşırsanız o kadar fazla kitleye ulaşmanız kolaylaşır.

3.İlgi Çekici Sayfa Düzeni ve Görsel Kullanılması

Yukarıda da bahsetmiş olduğumuz gerekli detayları atlamadan oluşturmuş olduğunuz ilgi çekici, merak uyandıran, samimi bir dille firmanızı ve hikayesini paylaşmış olduğunuz hakkımızda yazısı her ne kadar da düzgün ve yeterli olsa da tembel ve görselliğe düşkün tüketici kitlesine hitap edebilmeniz için hakkımızda yazısı hazırlarken dikkat etmeniz gereken bir diğer önemli etken olan görselliği de sağlamış olmanız gerekmektedir. Bu kısımda kullanacak olduğunuz firma kurucularının ve çalışanlarınızın fotoğrafları ve onlara ait küçükte olsa tanıtımlarını yapmanız sitenizi ziyaret eden kitlenin beğenisini ve güvenini kazanmakla birlikte kişilerin sitenizi daha derinden incelemesine ve ürünlerinize göz atmalarına olanak sağlamaktadır.

4.Aktif Olarak Hizmet Verdiğiniz Şehirler ve Ülkeleri Girmek

Hazırlamış olduğunuz firmanıza ilişkin hakkımızda kısmında yer vereceğiniz faaliyet gösterdiğiniz yani şirketinizin bulunduğu veya firmanız/firma şubelerinizin ya da mağazalarınızın bulunduğu yerleri belirtmeniz hakkımızda yazısında dikkat edilmesi gereken gerekli ve önemli içeriklerden bir diğeridir. Hakkımızda kısmına eklemiş olduğunuz bu içerik ile potansiyel müşterilerinizin sizin yalnız sanal ortamda bulunmadığınızı faal olarak da ürün veya hizmet satımında bulunduğunuzu düşünerek sizin sitenizi daha güvenli bulmasını ve site içerisindeki ürün ve hizmetleri incelemesini sağlayacaktır.

5.Firmanızın Yakın ve Uzak Gelecekteki Hedefleri ve Planlarından Bahsetmeniz

Halihazırda hazırlamış olduğunuz hakkımızda kısmı ile sitenize gelen kitleye ileriye dönük hedefleriniz ve planlarınızdan bahsederek size olan güvenlerini ve memnuniyetlerini sağlamakla birlikte daha fazla alışveriş yapmalarını kolaylaştıracaktır. Örneğin; siteniz üzerinden satmış olduğunuz ürünlerin tesliminin birkaç ay içerisinde anlaşacağınız daha hızlı kargo teslim anlaşmaları ile 1 haftadan 3 güne düşeceğine ilişkin hedefleriniz mevcut ve potansiyel tüketici kitlelerinin memnuniyetini arttırmakta olup siteniz üzerinden daha fazla ürün satın almalarını da kolaylaştıracaktır.

Yorumlar devre dışı bırakıldı.

×