fbpx

Google Reklam Yönetimi

_

En etkin reklam ağı olarak Google Adwords reklamları ile nasıl daha fazla müşteri kazanabileceğinizi ve daha fazla ürün satabileceğinizi biliyoruz.

Google’a ait olan Adwords, ilgili kullanıcıları web sitenize çekmek için tercih edilen önemli platformlardan biridir. Adwords, Google’da her gün yapılan milyonlarca aramadan yararlanmanıza olanak sağlarken aynı zamanda marka veya işletmeniz için çeşitli kampanya ve reklamlar oluşturarak, sizi Google’da alakalı arama sonuçlarında üst sıralarda gösterir.

Eğer Hala Google reklamları ile tanışmadıysanız bizimle iletişime geçin. İşletmenize ait mevcut Google Ads reklam hesaplarınızın yönetimini, kampanyalarınızın takibini, internet reklamcılığı konusunda uzmanlaşmış ekibimize devredebilirsiniz.

Siz hesabınıza şimdi olduğu gibi yine girebilir reklamlarınızı online takip edebilir, hesabınızla ilgili bütün fonksiyonları olduğu gibi kullanmaya devam edebilirsiniz. Biz sadece reklam kampanyalarınızın optimizasyonunu ve dönüşüm takibini yaparız. Kampanyalarınızın etkinliğini arttırıp tıklama başı maliyetlerinizi düşürürüz.

 • Sizin Adwords hesabınızı kendi müşteri merkezimize bağlarız.
 • Sektör ve Pazar analizinizi yaparız,
 • Doğru anahtar kelimeleri seçeriz
 • Reklam metinlerinizi ürün ve hizmetlerinize yönelik düzenleriz,
 • Etkili reklam grupları yaratırız,
 • Lokasyon ve zaman planlamasının etkinliğini arttırırız,
 • Tıklama başı maliyetlerinizi azaltırız,
 • Reklamınızın kalite puanını yükseltiriz,
 • Sürekli bütçe yönetimi ve analizinizi yaparız,
 • Anahtar kelime performans analiz ederiz,
 • Reklâm performans takibi ve iyileştirmesi yaparız,
 • Dönüşüm takibi ve ROI analizlerinizi yaparız,
 • Tıklanma oranlarının arttırılmasını sağlarız
 • Sektör ve pazar analizinizi yaparız.

Ticari faaliyet alanınızla ilgili sektör analizlerinizi yaparak en uygun mecrada en uygun reklam paketi ile müşterilerinize ulaşmanızı sağlayalım.

Hedef pazarınızdaki müşterilerinizin internet kullanma davranışlarını, markanızın takibini, pazarınızın analizlerini, sezonsal eğilimleri belirleyen sektör analizleri doğrultusunda internet reklamlarınızın doğru ve etkin şekilde yürütülmesini biz profesyonellere bırakın.

Google Reklam Yonetimi

Bize sorun


  PAZAR VE KELİME ANALİZİ

  _

  İlk önce siz ve rakipleriniz tanınır, doğru kampanya ve doğru hedeflemeler buna göre oluşturulur. Hedeflerinize kısa bir sürede ulaşabilmeniz için, markanızın dijital medyada varlığı detaylıca analiz edilip buna uygun optimizasyonlar gerçekleştirilir. Ayrıca aynı pazarda bulunan rakipleriniz ve ilgili kelime analizleri, Ahrefs, Semruh, Google Trends ve Anahtar Kelime Planlayıcı gibi toollar kullanılarak yapılır, bu bilgiler ışığında kampanyalarınız oluşturulur.

  SIKÇA SORULAN
  ADS REKLAM SORULARI

  _

  Google Adwords çalışmalarına başlamadan hemen önce aklınızdaki bazı sorulara cevap vermek istedik. Reklam sürecinde yanlış kararlar vermemeniz adına müşterilerimizden bize gelen sıkça sorulan soruları sizin için derledik.

  Google Ads kampanya türleri nelerdir?

  Google Adwords kampanyasının türleri arama ağı kampanyası, görüntülü, reklam ağı kampanyası, alışveriş kampanyası, video kampanyası, evrensel uygulama kampanyası olarak sıralanıyor.

  Adwords reklamlarında demografik hedefleme yapılabiliyor mu?

  Google Adwords reklamı çalışmalarında yaş, cinsiyet ve ebeveynlik durumu hedeflemeleri yapmak mümkündür.

  Ülke veya bölge hedeflemesi yapılabiliyor mu?

  Google Adwords reklamlarında ülke, bölge ve şehir hedeflemeleri yapmak mümkündür. Bu hedeflemeleri yaparken harita üzerinden kendi belirlediğiniz noktaları da yarıçap seçebilirsiniz.

  Arama ve görüntülü reklam modelleri arasındaki fark nedir?

  Arama ağı olarak bilinen Google Search reklamları potansiyel müşterilerinize işletmeniz ve hizmetleriniz ile ilgili anahtar kelimeler aracılığıyla ulaşmanızı amaçlar. Bu ağda yayınlanan reklamlar arama ağındaki Arama ağı iş ortağı sitelerde metin reklamlar şeklinde ve Google arama sonuçlarında aynı anda yayınlanır. Görüntülü reklamlar ise 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan oluşan bir grupta yer alarak yayınlanır. Görüntülü reklamlarda arama ağı reklamlarının tersine kişiler reklamları aramadan görürler.

  Google Alışveriş reklamları nasıl verilir?

  Google alışveriş reklamları satmakta olduğunuz ürünlerle ilgili detaylı bilgi sunar. Alışveriş reklamları genel olarak yalnızca tek ürünü tanıtan ürün alışveriş reklamları ya da birkaç ürünün bir arada tanıtıldığı vitrin alışveriş reklamlarını karşılayabilir. Alışveriş reklamları hazırlamak için Google Merchant Center’da ürün bilgileri hazırlanarak Google Adwords’te alışveriş kampanyaları oluşturulur.

  Adwords reklam bütçeleri nasıl belirlenir?

  Reklamcılık hedeflerine ve her gün harcamayı uygun gördüğünüz genel tutara bağlı olarak Google Adwords’te her bir kampanya için günlük bütçe seçimi yapmak mümkündür. Bu bütçe istendiği takdirde istendiği zaman değiştirilebilir. Adwords reklam bütçesini belirlemede kampanya ve hedefleme çeşitleri göz önünde bulundurulmalıdır.

  GDN reklamları nedir?

  GDN reklamları Google Display Network kelimelerinin kısa halidir. Google Adsense anlaşmalı web sitelerinde yayınlanan görüntülü reklamları ifade eden Google Display Network, 2 milyondan fazla web sitesi, video ve uygulamadan meydana gelen bir gruptur.

  Remarketing nedir?

  Yeniden pazarlama anlamına gelen remarketing, daha önce web siteniz veya mobil uygulamanızla etkileşimde bulunan kullanıcılara tekrar ulaşmayı ifade etmektedir. Remarketing, yayınladığınız reklamlarınızı Google veya iş ortağı web sitelerine göz atan kitlelere göre stratejik olarak konumlandırmanıza imkan verir. Bu şekilde marka bilinirliğini artar ve kitlelerin satın alma işlemi daha da pratikleşerek hızlanır.

  ×