fbpx

Doğal Reklam ile Ziyaretçi/Müşteri Artırma

Ürünlerinizi doğal reklamlar ile tanıtarak,
Premium web sitelerinin içerikleri arasında reklam algısı yaratmadan hedef kitlenize erişin.

Doğal Reklam nedir

Ziyaretçi sayısını nasıl artırır?

_

Markanızı veya ürününüzü görsel, video, açıklama ve başlık ile zengin bir şekilde ifade edebileceğiniz, Premium yayıncılarda web sitesi içeriği gibi davranan ve ziyaretçilerin ilgisini kolayca çekebileceğiniz bir reklam modelidir. Ziyaretçiyi sıkmadan ürün hakkında bilgi sahibi olmasını sağlar.

Yapılan araştırmalar, ziyaretçilerin yayıncı sitelerde gösterilen resim reklamlara olan ilgilerinin azaldığı, içerikler arasında yayınlanan doğal reklamlara daha çok ilgi gösterdiklerini ve doğal reklamların diğer bütün reklam türlerine göre hedef kitle tarafından daha çok kabul gördüğünü ortaya koyuyor. Etkileşim oranlarını artırırken, marka bilinirliğini de önemli katkıda bulunur.

Doğal reklamların diğer reklam türlerine göre verimlilik oranları

_
200%

Marka bilinirliğini artırma

_
53%

Ziyaretçiler Tarafından Görülme

_
60%

Dönüşüm Oranı

_
53%

Tıklayan Ziyaretçilerin Satın Alma Oranı

_

Doğal reklamlar marka ve ürün hakkında bilgi verirken; ziyaretçiye web sitesi deneyimini bozmadan, ziyaretçi aslında bunun bir reklam olduğunu hissetse bile rahatsızlık vermeden marka ve ziyaretçi arasında pozitif bir bağ kurar. Amaç elbette ürün tanıtmak ve reklam yayınlamak ama doğal reklam kurduğu bu pozitif bağ sayesinde ziyaretçinin ilgi odağı olur, akılda kalır ve bu şekilde reklamlardaki etkileşim ve geri dönüş oranını artırır.

Doğal reklamlar nerede ve ne şekilde yayınlanır?

_

Premium yayıncı ağımızda bulunan web sitelerinin içerik sayfalarında, site içerikleri arasında yayınlanır.

Resim reklamlar gibi sabit bir boyutta yayınlanmaması doğal reklamı diğerlerinden ayırır ve ziyaretçi etkileşimini artırır. Yayıncı siteler içeriklerin arasında uygun olan ve ziyaretçilerin daha çok ilgisini çeken ve onlara hitap eden alanlarda farklı boyut ve şekillerde reklamınızı gösterirler. Üstelik bu farklı boyutlar için onlarca reklam görseli oluşturmanız gerekmez. 2 farklı boyutta görsel, ilgi çekici bir başlık ve bir kısa açıklama ile onlarca farklı şekilde tanıtımınız yapabilirsiniz.

Yayınlama şekline birkaç örnek;

_

Haber içeriklerinin ilgi çekici alanlarında

“Sizin İçin Seçtiklerimiz” ya da “Bunlar da İlginizi Çekebilir” gibi okumaya yönlendiren başlıklar ile sunulan, haber içeriklerindeki ilgi çekici alanlarda yayınlayın.

Bu alanlarda haber başlıklarının yanında doğal reklamınızı haber başlığı gibi yayınlayabilirsiniz. Tamamen web sitesinin doğal içeriği gibi görünecek ve ziyaretçileri reklam algısından uzaklaştıracaktır.

Web sitelerinin metin içerikleri arasında

Doğal reklamınızı web sitelerinin metin içerikleri arasında yayınlayın. Ziyaretçi haberi okumaya başladığı anda reklamlar görünmez, sayfayı aşağı kaydırdığında metin içerikler aşağı kayarak reklamınızın görünmesi sağlanır. Bu şekilde sayfada oluşan dinamik hareket ziyaretçinin ilgisini reklamınıza çekecektir. Dikkat çekici bir görsel ve başlık ile reklama odaklanan ziyaretçiyi kazanabilir ve ürününüze yönlendirebilirsiniz.

İçerik sayfalarında daha büyük alanlarda

Reklamınızı içerik sayfalarında daha büyük alanlarda, daha zengin içeriklerle markanızı daha iyi ifade edin. Büyük reklam alanlarında ürününüz hakkında daha çok bilgi verebilir, ziyaretçi ile daha kolay bağ kurabilirsiniz.

Doğal reklam alanlarında video kullanarak

Videolarınız doğal reklam olarak yayınlayın. Doğru okudunuz, videonuzu yükleyebilir ve web sitesinin metin içerikleri arasında ya da küçük, büyük fark etmeksizin tüm doğal reklam alanlarında yayınlayabilirsiniz. Videolar online reklam dünyasının en zengin içerikleridir. Bu içerikleri doğal reklamlarda kullanarak ürününüz ya da markanız hakkında daha detaylı detaylı bilgi verebilirsiniz.

Doğal reklamlar hangi sitelerde yayınlanır?

Türkiye’nin Premium haber siteleri, spor siteleri gibi en çok ziyaret edilen web sitelerinde reklamınız kolayca gösterebilirsiniz.

Premium Yayıncılarımız;

_
sahibinden
mynet
milliyet
sozcu
hurriyet
onedio
internet-haber
haberturk
doviz
haberler
sabah
skor
cnnturk
yeniakit
ahaber
hurriyet-emlak
sondakika
fanatik
mackolik
bloomberght
showtv
gazetevatan
fotomac
sahadan
ntv
odatv
investing
haber7
posta
memurlar
kanald
altin
bbc
cumhuriyet
takvim
Print
star-gazetesi
ntvspor
kadinlarkulubu
aksam
ensonhaber
karar-gazetesi
turkiye-gazetesi-logo
gazeteduvar
yenicaggazetesi
×